Aşk-ı Memnu Fan Sitesi

♥ Beren Saat [Aşkı Arayan Bir Aşk Hikayesi] Kıvanç Tatlıtuğ ♥

       Aşk-ı Memnu Fan SitesiHoşgeldiniz :Misafir
En son ziyaretiniz:


  Modların Görevleri

  Paylaş
  avatar
  Ashley
  Co-Admin
  Co-Admin

  ZodyakBoğa Maymun

  Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 552
  Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/06/09
  Yaş Yaş : 25
  Doğum tarihi Doğum tarihi : 23/04/92
  Nerden Nerden : Ankara
  İş/Hobiler İş/Hobiler : Öğrenci
  Lakap Lakap : Buzlar Kraliçesi
  Hangi Dizi Karekteri Hangi Dizi Karekteri :

  Konu İkonu Modların Görevleri

  Mesaj tarafından Ashley Bir Çarş. Tem. 29, 2009 1:57 pm

  (1) Moderatörler Sabit Nick Kullanmalıdırlar..Moderatör oldukları anda nicklerini ve Görünen adlarını değiştiremezler...

  (2) Moderatörler en az 3 günde bir siteye girmeli ve site içinde aktif olarak bulunmalı, kendisine verilen görevleri yerine getirmelidir.

  (3) Moderatörler her zaman yöneticilere, kullanıcılara ve diğer moderatörlere karşı saygılı davranmak zorundadır.

  (4) Moderatörler , bulundukları bölümün ve özellikle de sitenin iyiliğinden sorumludur.

  (5) Moderatörler bulundukları bölümde yazılanları açılan konuları takip etmeli düzeltilmesi gereken linkleri veya eklenmiş fotoları düzenlemeli, gayri ahlaki bir şey gördüklerinde kendileri müdahale edebiliyorlarsa etmeliler edemiyorlarsa bir üst yöneticiye durumu iletmelidirler…

  (6) Moderatörlük görevini aksatan moderatörler için yetkilerini elinden alınması yada sınırlandırılması yoluna gidilecektir.

  (7) Kendi bölümünden sorumlu olan moderatör, başka bölümlerin iç işlerinden sorumlu değildir ve buraya yaptırım uygulayamaz.

  (8 ) Moderatörler, üyelere kin gütme gibi bir hakka sahip değildir. Bu davranış modluklarının alınması ve bir daha aday gösterilememeleri için geçerli bir sebeptir.

  (9) Moderatörleri eleştiren üyeler olabilir. Onların görevlerini kötüye kullandıklarını haksızlıklar yaptığını söyleyen kişileri hakaret ediyor gerekçesiyle açılan konuyu kilitleyemez Uyelerin Moderatörler hakkındaki şikayet ve görüşlerini istedikleri yerde ifade etme hakları vardır. Yine hakaret yada seviyesizlik olmadığı sürece kimsenin düşüncesini söyleme özgürlüğü kısıtlanamaz.Bu bağlamda moderatörler hakaret veya seviyesizlik dışında bir eleştiriye açık olmalıdırlar.

  (10) Moderatör kendisini eleştiren kişiye tartışma yaratmadan savunmasını yapabilir. Ancak modların forumda tartışma yaratmaları kesinlikle yasaktır. Mod.lar yada site hakkında hakaret içermeden eleştiri yapan kişileri dinlemeleri, buna engel olmamaları ve şikayetlerini siteye iletmelerinin de çözüm üretilebilmesi açısından faydalı olacağını ileterek admin'e yönlendirmeleri gerekmektedir. Eğer eleştiriler rahatsız edici bir boyuta ulaşmışsa o kişinin uyarılması amacıyla Adminlerle temasa geçecektir.

  (11) Moderatörler, hiçbir sebeple moderatör olan nicklerinin sifrelerini bir başkasına veremezler. Bu kişiler 1.dereceden yakınları (anne, baba, kardeş, kuzen, yeğen vs...) bile olsa kabul edilemeyecek bir davranıştır. Herhangi bir sorun yaşandığında da böyle bir bahane kabul edilmeyecektir ve moderatörlükleri geri alınacaktır.

  (12) Moderatörler müdahalede zorluk çektikleri konularda diğer moderatörlerden veya bir üst yöneticilerden yardım isteyebilirler.

  (13) Moderatörler TASOCAGI KOYU FORUM aleyhine açıktan konuşamazlar, eleştirilerini Admin ile birebir görüşerek yapmaları beklenmektedir. TaşocağıKöyüForum'un yaptığı değişiklik ve yenilikler hakkında üyeleri bilgilendireceklerdir. Uyeler modları örnek aldığından site kararları ve sitenin aldığı tedbirler konusunda yorumlarını yine buraya bildirmeleri site genelinde konuşmamaları gerekmektedir.

  (14) Adminler tarafından kabul edilen kararlar gereği - siteye zarar vereceğine kanaat getirilirse - moderatörün / moderatörlerin görevine bir açıklama yapılmadan son verilebilir.

  (15) Moderator bölümünü sürekli aktif tutmak zorundadır. Bölümlerini canlandırmak için atılan her adımda moderatörler bizzat sorumludurlar.

  (16) Moderator sorumlu olduğu bölümdeki konuları takip etmeli, kendi bölümüyle alakalı olmayan konu veya konuları gerekli bölümün moderatörüne haber vermek kaydıyla-eğer taşıyabiliyorsa- o bölüme taşımalıdır.

  (17) Konuların içeriğini takip etmeli eğer konunun seyri amacının dışına çıkarsa müdahale etmeli gerekirse durumu Admin 'e(lere) haber vermelidir. Böylelikle eğer ihtiyaç varsa hem yeni konu açılmalı hemde bölüm konuları daha düzenli hale getirilmelidir.

  (18) Moderatörler kendi bölümlerinde kuralları çiğneyen üye olursa öncelikle kendileri uyarmalı eğer kuralları çiğnemekte ısrar ederse durumu Admin 'e bildirmelidirler.

  (19) Her moderatör kendi bölümüyle alakalı konuları takip etmek haftada en az birkaç konu eklemek zorundadır...Diğer bir deyişle kendi bölümünü aktif tutmalıdır.

  Mevcut Modlar;
  Türkiye


  _________________


  I wanna fly, I wanna drive, I wanna go.

   Forum Saati Salı Mart 20, 2018 5:41 pm